Bulpovo ikonické EP sa vracia v reedícii

Pri príležitosti 7. výročia pôvodného vydania vychádza 21. októbra 2022 na značke Deadred Records vo vinylovej reedícii ikonické Endian EP, ktorým debutoval vtedy 19-ročný Samo Štefanec a.k.a. Bulp.

Nahrávka vyvolala v čase vydania na slovenskej, ale aj českej elektronickej scéne značný rozruch a zapôsobila svojím originálnym zvukovým spracovaním, osobitým výrazom a štýlom, ktoré sa stali Samovým rozpoznateľným rukopisom v jeho ďalšej tvorbe. Skladby oslovili publikum aj svojou témou, ktorou sú životné cesty – niektoré opisujú hrejivý pocit, keď je svetlo na konci tunela na dohľad, iné zas približujú pocit úzkosti spojený s neschopnosťou sa pohnúť ďalej od problémov.

Z celej kolekcie zarezonoval najmä pilotný singel Far Light s vokálom Samovej sestry Jany, najviac však zaujala publikum úvodná Dune, ktorá má dnes na streamovacej službe Spotify takmer milión prehratí. Endian EP sa tak stal doteraz vôbec najúspešnejším titulom v digitálnom prostredí z celého katalógu Deadred. 

EP vyšlo aj fyzicky v podobe ultra limitovanej série ručne rezaných vinylových dubplatov a neskôr aj ako lisovaný 12’’ vinyl, oba náklady sa veľmi rýchlo vypredali. Vzhľadom na neutíchajúci dopyt po týchto raritných nosičoch zo strany fanúšikov a v súvislosti so spustením prvej slovenskej lisovne vinylových platní Vinyl-LAB sa preto vydavateľstvo rozhodlo vydať ďalšiu vinylovú reedíciu vo viacerých farebných verziách nosičov. Jej exkluzivita spočíva najmä v tom, že je to historicky vôbec prvý vyrobený náklad vinylov na Slovensku. 

Pri tejto príležitosti a v súčinnosti s Vinyl-LAB, Deadred a samotným Bulp-om bude úplne prvá finálne vyrobená kópia platne ponúknutá do špeciálnej aukcie na platforme Ebay, ktorej výťažok bude celý venovaný lisovni ako príspevok na rozbeh činnosti. Platňa je datovaná a vlastnoručne ju podpísal Samo Štefanec, ako aj šéf lisovne Vinyl-LAB Ondrej Slivka. K platni bude dodaný aj špeciálny podpísaný certifikát, ktorý potvrdzuje autenticitu vyrobenej kópie jednak textovo a jednak priloženými dokumentačnými zábermi priamo z výroby. Dražba sa začína 14. októbra a potrvá 7 dní. Všetky detailné informácie budú zverejnené prostredníctvom profilu Bulp na Facebooku a Instagrame.

Reedícia Endian EP vychádza v podobe 50-kusovej ručne očíslovanej série s čiernobielym mramorovaným vinylom, zvyšok nákladu je vyrobený ako biely, čierny a žltý vinyl. Predaj štartuje 21. októbra 2022 v e-shope vydavateľstva Deadred a v predajnej sieti distribútora Wegart.


SÚVISIACE LINKY –

Endian EP:
https://deadred.sk/releases/bulp-endian-ep
Endian EP (vinyl):
https://bit.ly/end-vnl
Vydavateľstvo:
https://deadred.sk

Aukcia prvej vyrobenej kópie Endian EP:
https://www.ebay.ie/itm/394286846460

zdroj: tlačová správa Deadred Records, FOTO: Matúš Kaščák