About

Toto rádio nikde nenaladíte, ale môžete si ho prečítať.

Rádio DVA má ambíciu prinášať hudobné recenzie a tipy na hudobné novinky, sem-tam výlet do histórie. Aj keď gro náplne tejto stránky bude tvoriť hudba, nevyhneme sa ani televíznym (nielen) hudobným pozvánkam. Časť obsahu bude patriť histórii a spomienkam na staršie albumy prevažne indie kapiel z prelomu milénia, teda z čias, ktoré by sa dali označiť ako najväčšia gitarová éra novodobej Británie.

A prečo Rádio (DVA)?

Rádio je odmalička moja láska a srdcová záležitosť. Ako dieťa som mal možnosť nazrieť do vysielacieho štúdia (presnejšie troch) bratislavského RMC Rádia a niekde tam sa to asi začalo. Dnes som rád, že som ešte, aj keď v pomerne útlom veku, zažil Rádio Ragtime, neskôr, s nástupom prvého rýchlejšieho internetového pripojenia, som preladil na pražské Rádio 1. V mojom srdci je taktiež niekdajšie bratislavské Rádio B1 či hudobná televízia City TV.

Mojím snom je robiť hudobného dramaturga v rádiu, pokojne aj vyslovene internetovom, ktoré by vysielalo hudbu takú, akú nájdete na týchto stránkach. Možno sa raz Rádio DVA naozaj objaví v éteri. Kým sa tak stane, je tu rádio na čítanie, kde nájdete vždy niečo zaujímavé.

Cieľ je jednoznačný: vytvoriť jednoduchý web, ku ktorému prináleží last.fm profil (http://www.last.fm/user/gutterMUS1C), kde si môžete pozrieť, čo by hralo Rádio DVA, keby naozaj existovalo. Možno tak pre seba objavíte hudbu, ktorá vás zaujme a obohatí.

Prajem vám príjemné čítanie a tiež počúvanie.

Matej Lauko, laukomatej@gmail.com